Bir kaç saçmalık (sahtek…..)

yatar yatmaz hacı yatar yatmaz hacıyatar yatmaz hacıyatar yatmaz hacı
– DirectIQ. Mailing yapan firma, aslında Young New Media içinde bir bölüm belki de. Bir müşterim için konuştum, teklif almak istedim. Dediler ki spam konusunda çok ciddiyiz, bize sağdan soldan toplanmış mail adreslerinin olduğu bir liste verirseniz yaptırımları vardır. Yok dedim eski bir proje ile alakalı yeni bir projesi hakkında, müşterim eski projesindeki üyelerine duyuru yapacak. Ha tamam dedi telefondaki beyefendi. Sonra da ekledi: Şöyle de yapabiliriz mesela, bizim eski alemler.com sitelerinden kalan 10binlerce üyemiz ve onların mail adresleri var elimizde, isterseniz size onları kullandıralım. Ben anladım ne demek istediğini, şuydu: Spam kötüdür, karşıyız; ama parasını verirseniz bir şeyler ayarlarız!

– SmartMessage diğer bir firma konuşulan. Onlara da soruldu. Spam’e düşüyor mu attığınız mailler? Biz bilemeyiz dediler. Garantisini vermiyoruz. Ama biz parasını veriyoruz di mi? E, ona da yapacak bir şeyleri yok artık.

– Toplu email atarlar, sonra da takip ettiklerini sanarlar. Bunun kesin çözümü var mıdır? Ajansından arıyorlar arkadaşımı, diyorlar ki yaptığımız email reklamını sadece 900 kişi okumuş. Nerden biliyorsun? Nasıl takip ediyorsun? İçine imaj mı koyuyosun track edebildiğin. Ya imajları açmazsa maili alan kişi. Okundu raporu mu istiyosun? Gmail, hotmail, yahoo gönderiyor mu okundu raporu? Söz konusu kocaman müşterini böyle saçmalıklarla uğraştırıyosun (Turkcell’dir bu arada söz konusu ajansın söz konusu müşterisi) .

– Aynı ajans, ablamın yönettiği site için (hatırı sayılır bir site) reklam pazarlıyor. Yine koyuyorlar kocaman bir müşterinin reklamını pageskin. Ama hitler düştü, site yenileniyor, ilgi azaldı. Arıyorlar ajanstan: CPM’in yarısını anca tükettik, diyorlar. E napalım ödeme almayız. Yok yok diyor genç bayan, sayfanıza bir javascript kodu koyun 5 saniyede bir refresh etsin sayfa. Artık dayanamıyorum, çüş diye patlatıyorum. Kimi kandırıyorsun genç bayan? Beni mi, müşterini mi, kendini mi?

İşte bunlar anlatsın size internette pazarlama ve reklamın nasıl saçma anlamsız kandırıkçı kullanıldığını, kullandırıldığını.

Reklamlar

2 Yanıt to “Bir kaç saçmalık (sahtek…..)”

 1. ece Says:

  hiç cet sitesi yok sana bir site veriyim gözün bir site görsün http://www.piczo.com unutma ciciş

 2. Barış Ergin Says:

  DirectIQ, tamamen yasal olarak bu işi yapan bir servistir. Dünyada da Direct Mailing ile ilgili derneklere ve oluşumlara üye, akredite bir servistir.

  Söz konusu alemler üye veritabanını kullanma konusunu yanlış/eksik aktarıyorsunuz. Alemler’e üye olurken, partnerlerimizden mail almayı kabul ettiğini işaretleyen bir kısım üyemiz var, bunlar toplam üyelerimizin %25’i kadar, ve istedikleri zaman da bu durumdan çıkabiliyorlar.

  Biz onlara bir ücret karşılığı tanıtım gönderimleri yapabiliyoruz, hiç bir şekilde üye veritabanımızı dışarı vermiyoruz ve partnerlerimizden mail almayı kabul etmeyen hiç kimseye de gönderim yapmıyoruz.

  Lütfen çamur atma amaçlı gerçeği saptıran şeyler yazmayınız!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: