Mynet ve Nokta neden açıklamıyor?

Kısa yazacağım ama önce Webrazzi’deki Yumiyum satışı ile ilgili habere ve altındaki yorumlara göz atmanızı istiyorum.

MyNet, YumiYum’u satın aldı! @ Webrazzi

Şimdi benim tahminim: Mynet Yumiyum’u proje geliştirme bedelinin ancak ve ancak çok az bir miktar üzerine satın almış olabilir. Kesin bir rakama ulaşmak istiyorsanız, yazılım geliştirmesi yapan web ajanslarından birine telefon açın ve Yumiyum’u anlatıp böyle bir proje yaptırmak istediğinizi söyleyin. Aldığınız fiyat teklifini de 1.5 ile çarpın. İşte benim fiyat tahminim budur. Bu durumda Mynet neden açıklama yapmıyor, yaptırmıyor?

– Çünkü bedel, servet sahibi olmayan normal bir insanın bile karşılayabileceği bir miktar.
– Çünkü bu pazar orta vadede karlı bir pazar olarak öngörülüyor ve Mynet( ve Nokta) bu pazarda kendisine rakip istemiyor. Düşünsenize o zaman herkes bir servis satın alır ve para kazanıp büyür. Sonra vay Mynet ve Nokta’nın haline.
– Çünkü söz konusu şirketler fiyatların artmasını istemiyorlar.

Tabi ki burada Mynet ve Nokta’nın yaptığı herhangi bir usulsüzlük yok. Ama şirketlerine güvenmemeleri sektörü ne kadar kötü etkiliyor biraz kafa yormak gerek. Şöyle bir yazı da okumuştuk, Mynet ve Nokta fiyat tekliflerine burun kıvıran şirketlerle pazarlık yapmayıp hemen masadan kalkıyorumuş. Çünkü aynı servisten en az bir tane daha var ve bu iki servisin iletişimleri yok. Diğeri fiyatı kabul edip servisi elden çıkartabiliyor.

Tüm servis geliştiricilerinin fikir paylaşması ve değerlerinin farkına varması gerek. Tamamen aynı olan servisler bile oturup değerlerini bir tartışsınlar. Fiyatlarını satın almacı şirketlerin hesaplarını göz önünde tutarak belirlesinler.
Yeni servisler planlayanlar, farklılığı ve kopya edilememe avantajını göz önünde bulundursunlar. Böylece katma değerin tadını çıkarabilirler.

Reklamlar

Bir Yanıt to “Mynet ve Nokta neden açıklamıyor?”

  1. mynet Says:

    evet çok haklısın. ortaklaşa birşeyler yapılacaksa oturup konuşulmalı tabi ki ama herkes bir tekel peşinde bunu da göz ardı edemeyiz.

    G.Filiz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: